این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
 
| اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

اعلام حمایت استاندار همدان از ساخت مرکز همایش های ملی و بین المللی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وزارت علوم در همدان

نیکبخت پس از دیدار با وزیر علوم از ادامه ساخت مرکز همایش های ملی و بین المللی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی وزارت علوم در همدان خبر داد و انتقال آن از همدان به تهران را منتفی دانست.

   

محمد ناصر نیکبخت، پس از دیدار با رضا فرجی دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تهران، اظهار کرد:  از قبل مقرر شده بود، این مرکز با سالن همایشی به ظرفیت بالغ بر 4500 نفر در دانشگاه بوعلی سینا همدان، در مساحت 8 هکتار ساخته شود که بعداً تصمیماتی گرفته شده بود که این مرکز به تهران منتقل شود اما امروز در جلسه ای که با وزیر علوم و با حضور رئیس دانشگاه بوعلی سینا داشتیم وزیر علوم مخالفت خود را با جابه‌جایی این مرکز به تهران اعلام کردند.

استاندار همدان گفت: وزیر علوم تاکید کرد این فرصت بسیار خوبی است که مرکز همایش ها در استان همدان ساخته شود.

نیکبخت افزود:  وزیر علوم با شناخت خوبی که از استان دارد، همدان را یک شهر فرهنگی با سابقه و ظرفیت علمی بسیار بالا که باید اشتغال‌زایی آن بر اساس بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری فرهنگی و علمی باشد، می داند.

استاندار همدان اذعان کرد: وزیر علوم با این نگاه عالی و واقعی به استان تاکید کرد، پروژه استادیوم علمی یا مرکز همایش های ملی و بین المللی دانشگاه‌ها و مراکز اموزش عالی وزارت علوم در  محل دانشگاه بوعلی سینا همدان اجرا می شود  و این پروژه به جا و حساب شده انتخاب شده  و بنده هم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم.

وی با تقدیر از نگاه ویژه و همراهی وزیر علوم در حل مسائل استان در این حوزه، بیان کرد:  وزیر به خاطر پیگیری های این پروژه قدردان استان بود و با توجه به اینکه طرح جابه‌جایی پایتخت و تمرکز زدایی مطرح است، ارجاع چنین پروژه های ملی به سایر استان ها را پسندیده ارزیابی کرد.

نیکبخت گفت: ساخت بزرگترین استادیوم علمی کشور در دانشگاه بوعلی سینا همدان، یک پروژه استثنایی بوده که دارای 40 هزار متر زیر بنا و گنجایش بالغ بر چهار هزار نفر است و برای ساخت این بنا 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 
 


بازگشت1395/10/16
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !